JJC GSP-Z6-Z7 Glass LCD -näytönsuoja (Nikon Z5, Z6, Z6II, Z6 III, Z7, Z7II)
JJC GSP-Z6-Z7 Glass LCD -näytönsuoja on suunniteltu erityisesti Nikonin peilittömille kameroille, kuten Z5, Z6, Z6II, Z6 III, Z7 ja Z7II. Tämä näytönsuoja on olennainen lisävaruste kuvaajalle, joka haluaa suojata kameransa LCD-näyttöä naarmuilta, pölyltä ja sormenjäljiltä.
Huipputeknologian ansiosta tämä näytönsuoja on valmistettu ultraohuesta, vain 0,3 mm paksusta optisesta lasista, joka tarjoaa suojan tinkimättä kuvan kirkkaudesta tai värintoistosta. Korkean valonläpäisevyyden, jopa 95 %, ansiosta voit luottaa siihen, että alkuperäinen kuvanlaatu säilyy tinkimättömänä.
- Kestävä suojaus: Lujuus on taattu 9H-kovuusluokituksella, mikä tekee suojasta iskunkestävän.
- Helppo asennus: Anti-static-aanin ansiosta suoja on helppo kiinnittää ilman ilmakuplia ja irrottaa jättämättä jälkiä.
- Monipuolinen suojaus: Erityisesti käsitelty pinta hylkii vettä, öljyä ja likatahroja, mikä tekee siitä ihanteellisen erilaisiin kuvausolosuhteisiin.
Ergonomiaa unohtamatta, näytönsuojan 2.5D pyöristetyt reunat tekevät sen käytöstä miellyttävää ja varmistavat, ettei käyttäjä vahingossa naarmuta sormiaan asennuksen aikana. Tämä innovatiivinen lisävaruste pitää kamerasi LCD-näytön kristallinkirkkaana sekä turvallisena, antaen sinulle mahdollisuuden keskittyä täydellisten hetkien vangitsemiseen.