Manfrotto MVH502AH
Manfrotto MVH502AH on erinomainen valinta vaativille kuvaajille, jotka etsivät suorituskykyistä ja luotettavaa videopäätä. Tämä nestevaimenteinen videopää on suunniteltu erityisesti sulavien ja tasalaatuisten liikkeiden tekemiseen, mikä tekee siitä täydellisen kumppanin sekä videokuvaukseen että kaukoputkien tarkkailuun. Videopää kestää jopa 7 kg:n kuorman, mikä tekee siitä hyvin yhteensopivan useiden ammattilaiskameroiden ja -laitteiden kanssa.
MVH502AH-videopäässä on pitkä pikakiinnityslevy, joka mahdollistaa kameran tai kaukoputken painopisteen tarkan asettelun. Tämä parantaa käyttökokemusta merkittävästi, sillä kuvaaminen on tällöin vaivatonta ja hallittua. Videopää sisältää lisäksi kätevän nestetasoitetun liikkeen säädön, joka minimoi kameran tärinän ja varmistaa pehmeät panorointiliikkeet.
Manfrotto on integroinut videopäähän useita innovatiivisia ominaisuuksia, kuten pikakiinnityslevyn sekä 3/8" ja 1/4" kiinnitysmahdollisuudet, jotka lisäävät sen monipuolisuutta entisestään. Valmistettu kestävästä alumiinista, MVH502AH tarjoaa pitkäikäisen ja luotettavan käytön myös vaativissa olosuhteissa. Videopäässä on lisäksi vesivaaka ja sen kevyt, alle 1.7 kg painoinen rakenne tekee tästä kompaktista videopäästä täydellisen matkakumppanin, jonka voi aina ottaa mukaan kuvauspaikalle.
Kantavuus max. (kg) | 7 |
---|---|
Pään kiinnitys | 1/4", 3/8" |
Korkeus max. (cm) | 13 |
Jalustapään tyyppi | Videopää |
Pään materiaali | Alumiini |
Pikakiinnityslevy | 504PLONG |
Vesivaaka | Kyllä |
Paino | 1691 g |
Väri | Musta |
- Manfrotto MT055BDWCF + MVH502AH709,00 €