NiSi Squarefilter Nano IRND1000 100x100mm (10 Stops)
NiSi Squarefilter Nano IRND1000 100x100mm (10 Stops) on maisemakuvaajien unelma, joka avaa uusia mahdollisuuksia luovaan valokuvaukseen. Tämän huippulaadukkaasta optisesta lasista valmistetun harmaasuotimen avulla voit hallita valon määrää täydellisesti, antaen sinulle mahdollisuuden leikitellä suuremmalla aukolla tai pidemmällä valotusajalla ilman vaikutusta väritoistoon.
Tämä suodin vähentää tehokkaasti sekä näkyvää valoa että infrapunataajuuksia, mikä tekee siitä täydellisen digitaaliseen valokuvaukseen. Suotimen Nano IRND -pinnoite takaa yksinkertaisen ja tasaisen valonsuodatuksen eri taajuuksilla ilman värivirheitä, joten kuvien laatu on aina huippuluokkaa.
Ominaisuuksia:
- Valmistettu korkealaatuisesta optisesta lasista, joka takaa kirkkauden ja loistavan väritoiston.
- Nanopinnoite molemmin puolin suojaa naarmuilta ja lialta, tehden suotimesta helpon puhdistaa ja kestävämmän.
- Sopii yhteen muiden suotimien kanssa ilman vinjetoinnin riskiä.
- Erityisesti suunniteltu vaativiin valaistusolosuhteisiin, kuten kirkkaaseen päivänvaloon.
Tämä suodin on täydellinen työkalu, kun haluat kokeilla erilaisia kuvaustekniikoita, kuten pitkän valotusajan luomista kirkkaassa päivänvalossa tai syvyysterävyyden hallintaa. NiSi Squarefilter Nano IRND1000 tarjoaa sinulle välineet luoda vaikuttavia ja taiteellisia valokuvia kuin ammattilainen.
Takuu | 12 kk |
---|