Rollei Slide Scanner DF-S 310 SE diakuva- ja valokuvafilmiskanneri
Rollei Slide Scanner DF-S 310 SE on täydellinen ratkaisu vanhojen valokuvien ja diojen herättämiseen henkiin digitaalisessa muodossa. Tämä diakuva- ja valokuvafilmiskanneri tekee skannaamisesta äärettömän helppoa ja tehokasta 2,4 tuuman värinäytön ansiosta. Esikatselutoiminto mahdollistaa kuvien tarkistamisen ennen niiden tallentamista, mikä vähentää virheitä ja takaa parhaan mahdollisen lopputuloksen.
Tässä monipuolisessa skannerissa on 14 megapikselin kuvasensori, jota voidaan tarvittaessa korottaa jopa 24 megapikseliin interpoloinnin avulla. Tämä takaa, että jopa pienimmätkin yksityiskohdat säilyvät selkeinä ja kirkkaina. DF-S 310 SE ei ole vain tavallisten diakuvien ystävä; se voi myös digitoida Super8-filmejä ja 110-kamerafilmejä, mikä lisää sen arvoa erikoisempienkin formaattien käsittelyssä.
Nopeus on toinen tämän laitteen keskeisistä vahvuuksista — se pystyy skannaamaan jopa 20 diakuvaa minuutissa. Tämä tekee suurempienkin kokoelmien digitoinnista vaivatonta ja nopeaa.
- 128 megatavun sisäinen muisti, laajennettavissa 32GB kokoa olevaan SD-korttipaikkaan.
- Helppo liitettävyys suoraan tietokoneelle USB-portin avulla.
- Mahdollisuus kytkeä televisioon 3,5 mm liitännän kautta.
- Voidaan käyttää ilman tietokonetta, tallentaa suoraan muistikortille.
Virransyöttö on ratkaistu kätevästi joko 5 V virtalähteellä tai USB-liitännän kautta, mikä tekee laitteesta käytännöllisen ja helposti sijoitettavan mihin tahansa kuvausympäristöön. Rollei Slide Scanner DF-S 310 SE:n kautta saat arvokkaat muistot talteen modernissa muodossa rikastuttamaan nykyhetkeä.
Takuu | 24 kk |
---|